KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15175035
nr 1517 5035
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Komposition, "Puss". Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), daterad -76. Bildmått: 29x24 cm, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 23 januari 2023
kl 20:20:01
300 kr
600 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis